Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vitajte na stránke obce Malinová

foto5.jpg                           Blížia sa oslavy SNP 

Pozývame vás na zapálenie vatry  pri príležitosti osláv 73.výročia Slovenského národného povstania. Na futbalovom ihrisku 26.8.2017 o 19,30h. Pietna spomienka pri Pomíku padlým v Malinovej sa uskutoční 26.8.2017 o 18,00hod.  Súčasťou spomienky na SNP je aj turistický výstup na partizánsky bunker do hôr nad Malinovou a to v nedeľu, 27.8.2017, s organizovaným odchodom o 9,30h od Obecného úradu v Malinovej. Na toto turistické podujatie sa netreba nahlasovať. 

                        Turistický klub Malinová pozýva všetkých priateľov turistiky
do Vysokých Tatier na prechod  trasou: Tatranská Javorina  cez Sedielko - Teryho chata - Hrebienok - Starý Smokovec. Trasa je náročná, v dĺžke 21 km. Pre menej zdatných turistov máme nenáročné trasy  zo Starého Smokovca: Hrebienok, Studenovodské vodopády, Rainerova chata, Zamkovského chata.
big_teryho_chata.jpgUpozorňujeme, že čakacia doba v Starom Smokovci je 8 hodín a túru si treba rozložiť na tento čas. Odchod turistov je 26.8 2017 o 4.00 hod. ráno  zo zastávky autobusu v Malinovej. Nahlásiť sa môžete na Obecnom úrade v Malinovej do  23.8 2017. Poplatok za dopravu pre dospelých je 18 eur, deti do 15 rokov 12 eur. Ak máte záujem o letnú turistiku vo Vysokých Tatrách nahláste sa  čím skôr, aby sme  mohli objednať autobus s väčším počtom miest.

                                                                             * * *
                                         "Deň obce - CACHOVSKÁ POHODA 2017"

Obec Malinová v spolupráci so spoločenskými organizáciami v obci  pripravili II.ročník podujatia,    ktoré sa uskutočnilo 5.augusta 2017 od 15,00h. Areál obecného úradu pripravili členovia DHZO Malinová na oddych. Rozložili stany, aby sa počas horúceho letného dňa všetci návštevníci cítili pohodlne v tieni.  Zemiakové babky, sladký sviatočný ykysnutý koláč, ale aj chutný cibuľový koláč so slaninkou, na ochutnanie žabacie stehienka aj chlieb s domácou masťou a cibuľou.   pohoda-malinová 2017.jpg V programe účinkovali 2SP BAND, gitarové duo Marek Kotian a Roman Mečiar a Kysucká vrchárska heligónka. Rôznorodý žáner hudby potešil divákov viacerých vekových kategórií. 

pohoda_malinová-kapely.jpg

Ďakujeme členom organizácií: Únia žien Slovenska v Malinovej, Klubu dôchodcov v Malinovej, Spolku karpatských Nemcov v Malinovej a DV COOP Jednota v Malinovej za prípravu jedál a občerstvenia počas popoludnia a ďakujeme za skvelú atmosféru!

                                                                          * * *       

Prázdninová turistika...

Nielen naši českí či maďarskí susedia majú legendárny Vyšehrad a Visegrád, aj naša krajina má Vyšehrad. Je to len neďaleko. Unikátne prírodné územie, ktoré ukrýva pozostatky dávneho hradiska a zabudnutého hradu. Rozprestiera sa na hranici trenčianskeho a žilinského kraja, medzi obcami Nitrianske Pravno - Vyšehradné a Jasenovo. Neprehliadnete ho, jedná sa o vrch (829 m n. m.) v pohorí Žiar, ku ktorému sa dostanete cestou z Nitrianskeho Pravna smerom na Martin cez krásne prírodné sedlo. Z vrcholu aj zo sedla je prekrásny výhľad. Sedlo pod Vyšehradom bolo strategickým prechodom z Ponitria do Turca, využívaným už v počiatkoch osídľovania Slovenska.  Výrazné stopy osídlenia sa v lokalite spájajú s bronzovou dobou a ľudom lužickej kultúry (1200 – 700 pred Kr.), ako aj s neskoršou železnou dobou (750 pred Kr. – 0), z ktorých sa tu našlo množstvo nálezov. Najvýznamnejšiu úlohu zohralo hradisko v období Veľkej Moravy, kedy bolo centrom regiónu.

gallery_vysehrad-dfb0f62232c2a9ebcd63b1cdd043bf38.jpgHRAD VYŠEHRAD  - v 13. storočí sa objavujú prvé písomné správy o Vyšehrade, ktorý spravoval rod Diviackovcov. Z roku 1277 pochádza správa, že po mongolskom vpáde sa Vyšehrad spomínal už len ako bývalý hrad. V 15. storočí sa časť bratríkov, prenasledovaných kráľovskými vojskami, uchýlila aj na Vyšehrade. Z tohto obdobia pochádzajú nálezy zbraní, rozličných železných predmetov, súčastí konských postrojov, hlásny roh, ale najmä mincí.                                                                                                         Zdroj: www.trencinregion.sk

                                                                       * * * *

              Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi  v y h l a s u j e

                          Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

                                  v územnom obvode okresu Prievidza,

od 03. 08. 2017 o 08:30hod - do odvolania.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                            * * *    Udalosti nedávnych dní...   

V parku rodákov v Malinovej pribudli dva nové stromčeky.

park-Christine a John Malyk-Calgary-Canada.jpg

Park rodákov v Malinovej je opäť bohatší o dva nové stromčeky a ďalšie zaujímavé príbehy. Koncom mesiaca júl starostka obce Mária Luprichová  privítala na obecnom úrade návštevu z Kandy. Našu obec navštívili Christine a John z Calgary v Kanade.  Ich rodné korene siahajú do obdobia, kedy boli v Cachu dva mlyny. Tí najstarší obyvatelia obce si na to určite spomenú.

park-krebes rudolf.jpg Po vojne bol tzv. Horný mlyn v Cachu zničený a pozemky rozdelené. Manželia plánovali v obci stráviť len pár hodín. Priateľská atmosféra a záujem o históriu obce i neďaleké Bojnice bol silnejší. Zostali dlhšie a druhý deň  vysadili za rodinu Miko, ktorá vlastnila Horný mlyn v obci javor. Zapísali sa aj do pamätnej knihy obce.  Veríme, že sa opäť niekedy do našej obce vrátia.

Druhý strom  zasadil  rodák, Rudolf Krebes, ktorý žije vo Viedni. Je stálym návštevníkom  našej obce a tešíme sa, že zasadil ďalší strom  a  zapísal sa do pamätnej knihy obce.

                                                                          * * * 

    FUTBALOVÝ TURNAJ o Putovný pohár starostky obce Malinová  sa uskutočnil  22.júla 2017

turnaj-spoločná.jpg

za účasti mužstiev z Malinovej, Kľačna, Tužiny a Slovenského Pravna. V prestávke odohrali zápas  žiacke mužstvá TJ Malinová - TJ Pravenec. Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 14,00h za účasti členov výboru TJ Partizán Malinová, starostky obce a tiež starostov obcí z Tužiny a obce Kľačno. Putovný pohár a prvé miesto získal FK Kľak Kľačno. Druhé miesto TJ Tatran Tužina, tretie miesto TJ Parizán Malinová a štvrté miesto OFK Slovenské Pravno.  Všetkým blahoželáme!

Staroska obce Mária Luprichová poďakovala mužstvu žiakov a trénerovi Jánovi Bolfíkovi za výborné výsledky v súťaži a  získanie prvého miesta v okresnej súťaži. Na počesť ukončenia súťaže dostal každý hráč žiackeho mužstva šálku a erbom obce a  po zahájení turnaja si žiaci spoločne s trénerom posadili v areáli futbalového ihriska javor, ktorý im bude pripomínať dosiahnutý úspech. Ďakujeme za reprezentáciu obce a blahoželáme!

turnaj-strom.jpg

                                         * * *    " HURÁ PRÁZDNINY! "  * * *

Kultúrna komisia pri OcÚ Malinová pripravila aj tento rok pre deti a mládež tradičné podujatie k prázdninám. Uskutočnilo sa v sobotu, 15.júla 2017. Areál futbalového ihriska sa popoludní zmenil na malý zábavný park.

prázdniny-preteky.jpg

Preteky na bicykloch boli prvou súťažou, ale deti lákala nafukovacia  šmýkacia chobotnica a bazén s vodou -  aquazorbing, a tak v tejto disciplíne súťažilo len 25 detí. Ďalšie súťaže deti trpezlivo a hladko prechádzali jednu po druhej. Deti vo veku do 6 rokov boli v skupinke s riaditeľkom materskej školy a s rodičmi, ktorí im pomáhali. 

Ďalšia kategória boli školáci do 4. ročníka a v tretej kategórii  deti do 15 rokov. Na stanoviskách pomáhali študenti. Kým súťažili, pripravovali sa palacinky s džemom a šľahačkou, krájali sa melóny a chystali balíčky so sladkosťami od sponzorov pre  takmer 90 detí. Ďakujem všetkým za účasť aj podporu!

prazdniny-tombola-pena.jpg

Ukážku hasičského zásahu skoro prekazil dážď, ale všetko sa na dobré obrátilo a deti sa si mohli vyskúšať hasenie a tešili sa aj penovému kúpeľu. Na ploche ihriska boli veľké parkové šachy a tvorivé dielne s možnosťou maľovania.  Veríme, že sa všetci dobre zabavili, pretože organizátorská zostava v počte 16 členov urobila maximum, aby sa všetkým prázdninový deň páčil. Veselé prázdniny! 

prázdniny-tvorive dielne.jpg

                                                                   * * *

                       * * * Finančná zbierka na renováciu organu v miestnom kostole  * * *

organ-oprava.jpgObec Malinová vyhlásila zbierku na historickú pamiatku obce - renováciu organu v miestnom rímsko-katolíckom kostole v Malinovej.  Organ pochádza z dieľne Pažických z Rajca. Zbierka je vyhlásená do 15. septembra 2017  s možnosťou prispieť do  pevnej pokladnice  na Obecnom úrade  v Malinovej  alebo príspevkom na číslo účtu  pre tento účel zriadený vo VÚB : SK91 0200 0000 0036 5995 2257, VS: 52017, do poznámky môžete uviesť svoje meno alebo "organ malinová". Vopred ďakujeme za všetky príspevky a veríme, že táto jedinečná historická pamiatka, ktorá sa nachádza v obci bude zachránená. Na podporu obnovy organu sa konal koncom júna v kostole koncert Fakultného zmiešaného speváckeho zboru OMNIA so Žiliny. 

                                                        * * * O Z N A M Y * * *

  Zber separovaného odpadu: plastov a tetrapakov  je v posledný pondelok v mesiaci.

Odpad vložte do plastového vreca, vrece yaviažte  a vyložte pred svoje obydlie. Zber sa vykonáva od 9,00hod. Obyvateľia, ktorí odovzdajú separovaný odpad v plastovm  vreci, dostanú  čisté vrece.                                                                                                         * * *         

                                                                      mš-komplet.jpg

Nové priestory, výučba nemeckého jazyka, moderné vzdelávanie na interaktívnej tabuli, ale aj príjemné prostredie na školskom dvore a na vychádzkach v okolitej prírode.Informácie získate v materskej škole alebo na Obecnom úrade v Malinovej.

Tel.: 046/ 5443110, 5443109

                                                                      * * *

                   Monografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

               - kontakt  046/5443000. Pošleme aj na dobierku. Cena knihy 10€ +5,- € poštovné.

      

reklama-web-kniha.jpgreklama-web2.jpg

 

 

 

 

 

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   malinova@prievidzanet.sk

 

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2016

október - výstava hríbov

október - výstava hríbov

október - výstava hríbov

október - výstava hríbov

október - výstava hríbov

október - výstava hríbov

cachovskí trpaslíci

cachovskí trpaslíci


 
 
cachoskí trpaslíci

cachoskí trpaslíci

cachovskí trpaslíci

cachovskí trpaslíci

cachovskí trpaslíci

cachovskí trpaslíci

cachovskí trpaslíci

cachovskí trpaslíci


 
 

 
Položky 1-8 z 165

dnes je: 20.8.2017

meniny má: Anabela

webygroup
ÚvodÚvodná stránka