Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Knižnica

 

ÚSMEV NA DOBRÚ NOC- Lucia Benková

Beseda

Dňa 14. marca 2018 sa v zasadacej miestosti Obecného úradu v Malinovej konala beseda s autorkou knihy Úsmev na dobrú noc, Luciou Benkovou. Autorka prítomných oboznámila s knižkou, prezradila, čo ju viedlo k písaniu a vysvetlila, aký význam má čítanie deťom. Malých čitateľov zoznámila s hlavným hrdinom zajačikom Čudovačikom a taktiež im prečítala jednu zo 16-tich rozprávok. Po besede nasledovala diskusia a malí čitatelia dostali sladkú odmenu od autorky aj knihovníčky.

usmev na dobru noc.jpg    Lucia Benková.jpg

M. Grossová

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

Dňa 23. marca 2017 sme sa s deťmi a rodčmi stretli v miestnej knižnici na podujatí "Z rozprávky do rozprávky". Spoločne sme si prečítali všetkym generáciam známe rozprávky (Martinko Klingáčik, O šípkovej Ruženke, O červenej čiapočke, Princezná na hrášku). Nasledoval krátky kvíz o slovenských ale aj zahraničných rozprávkach. Deti mali prehľad, pohotovo odpovedali na každú otázku, za čo každý dostal omaľovánku a staršie deti rozprávku "Ako isšlo vajce na vankdrovku" v slovenskom aj anglickom jazkyku s DVD. Na záver sme si s maňuškami zahrali rozprávky- Ťahal dedko repu a Tri kozliatka- a všetci si zaslúžili na záversladkú odmenu.

20170323_171846.jpg20170323_165945.jpg

20170323_172111.jpg20170323_174634 zmenšené.jpg

M. Grossová

* * *

LETNÉ ROZPRÁVKOVÉ KINO

Bambuľka.jpg     Čertík Lucifuk 2.jpg

 

Miestna ľudová knižnica pri Obecnom úrade v Malinovej pripravila pre deti počas letných prázdnin premietanie večerníčkových rozprávok napríklad: Bambuľka, Čin Čin, Čertík Lucifuk, Pa a Pi, Pásli ovce valasi, Muška Svetluška, Soľ nad zlato, Die Schlümpfe, Der kleine Maulwurf, Hänsel und Gretel, Die sieben Raben. Knihovníčka im premietala rozprávky každý podelok večer od 19.00 hod do 19.45 hod. v sále kultúrneho domu v Malinovej. Podujatie bolo možné realizovať aj vďaka projektoru, ktorý obci venoval Karpatskonemecký spolok na Slovensku. Na ôsmych premietaniach sa spolu zúčastnilo 197 detí. Počas prázdnin nosili deti do knižnice obrázky z rozprávok, ktoré sa im najviac páčili. Na záverečnom premietaní dostal každý divák sladkú odmenu.

Čertík Lucifuk.jpg    Pat a Mat.jpg

Krtko.jpg

M. Grossová


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka