Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

KNS Malinová- Deň matiek

KNS Malinová- Deň matiekVytlačiť
 

Deň matiek- Muttertag

Prvá májová nedeľa patrila naším mamám a starým mamám. Členky výboru Karpatskonemeckého spolku v Malinovej pripravili 5. mája v sále Partizánskeho domu pre svojich členov posedenie pri príležitosti Dňa matiek.

Deň matiek je dňom, kedy naším milovaným mamám hovoríme krásne slová, ale najmä ďakujem. Po peknom príhovore predsedníčky spolku Mgr. Edity Grossovej sa milým programom predstavili deti z Materskej školy v Malinovej , žiaci základnej školy z Nitrianskeho Pravna a odznela aj krásna hra na husliach. Ako je už zvykom, aj tento rok boli stoly krásne ozdobené a miestnosť zaplnili maľované obrazy. Po programe si členky v dobrej nálade pochutnali na káve, koláčiku a ruskom vajci.

 Muttertag 4.jpg  Malinová 5.jpg

Muttertag 2.jpg  Muttertag 3.jpg 


 

Zverejnené 14.5.2019
Aktualizované: 10.6.2019


 

                                                                                                                               

* * * SMS hlásnik - nová služba pre obyvateľov Malinovej, ktorí majú záujem o zasielanie informácií o konaní podujatí a úradných oznamov  formou sms správy na mobilný telefón. Budeme vám posielať dôležité správy (napr. termín zberu odpadu, papiera, odstávka el. energie, informácia o konaní podujatía iné). Poplatok za sms správu hradí  obec.         

      cirkevne-stolicky-referencie-250.jpg  KOVOVÁ  MAGNETKA  MALINOVEJ

Na Obecnom úrade v Malinovej  si môžete zakúpiť  propagačnú kovovú magnetku z našej obce. Je v medenom, striebornom  a zlatom prevedení. Jeden kus v cene 3,-€, Veľkosť 3D magnetky je 6,5cm x 5,5cm. Na magnetke je zobrazený miestny kostol, kaplnka, obnovený trojičný stĺp, hromady kameňov - pozostatky z ťažby zlata, lipy, ktorých je v obci takmer 80, mlynské kolesá sú symbolom dvoch  mali- novských mlynov. Na magnetke je banícky znak, pretože  obec vznikla na základe  osídlenia nemeckými baníkmi. Erb obce je doplnený názvom obce a rokom 1339 - prvá písomná zmienka o  obci.                                      

* * *     

reklama-web-kniha.jpgMonografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

- kontakt  046/5443000. V prípade záujmu pošleme monografiu aj na dobierku.                      Cena knihy 10€ + poštovné.

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   obec@malinova.sk

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2019

magura 4.5.2019

magura 4.5.2019

výstup na maguru

výstup na maguru

máj

máj

máj 2

máj 2


 
 
stavanie mája

stavanie mája

výstava 2

výstava 2

výstava

výstava

kladenie 2

kladenie 2


 
 

 
Položky 1-8 z 21

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka