Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Kronika obce

Kronika obce Malinová


Kronika obce Malinová sa vedie v úradnom jazyku na základe zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení. Predstavuje súhrn pravdivo spracovaných, chronologicky zaznamenaných údajov hospodársko - ekonomickej, politickej, kultúrno - spoločenskej oblasti života obyvateľov obce Malinová. Udalosti regionálneho, štátneho alebo svetového významu sa zaznamenávajú ak podstatne súvisia so životom obce.


Spracovaním zápisov do kroniky je poverený kronikár obce. Záznam ročných zápisov do kroniky obce prehodnocuje starosta obce a schvaľuje Obecné zastupiteľstvo obce Malinová. Záznam sa ručne prepisoval do kroniky do roku 2011. V ďalšom období sa už používa tlačená forma a záznamy sa zväzujú. Do kroniky a fotoalbumu ku kronike je ožné nahliadnuť na Obecnom úrade v Malinovej.


Historicky sa kronika obce Malinová začala písať v roku 1945 a obsahuje údaje o živote v obci v rokoch 1944 až 1960, písala ju kronikárka Estera Chmelíková. Jednotný zápis za roky 1960-1980 zaznamenali Estera Chmelíková a Elfrída Richterová. Kroniku od roku 1981-1997 písala kronikárka Elfrída Richterová.

Od roku 1998 do roku 2011 údaje o živote obce zaznamenávala kronikárka obce Irena Balážová. 

 


 

 


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka