Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Marec 2019

Marec 2019

Dňa 10.3.2019 pri príležitosti osláv MDŽ v našej obci svojim programom prispeli aj deti z MŠ.  Svojím spevom, tancom a básničkou chceli potešiť všetky prítomné tety, mamy, babky.

12.2.2019 navštívila deti v MŠ dentálna hygienička . Predviedla im správnu  techniku čistenia zubov, ukázala rôzne vhodné zubné kefky, detskú dentálnu niť, medzizubnú a jednozväzkovú kefku. Mala so sebou ešte veľmi zaujímavé veci – veľkú zubnú kefku a  veľké zuby. Deti si mohli na týchto maketách vyskúšať správnu techniku čistenia zubov, pretože je dôležité aby si ju osvojiličo najskôr. Zubom treba venovať zvýšenú pozornosť pre správny základ stálych zubov a tomu sa deti priučili.

Marec je mesiacom knihy a deti materskej školy tiež navštívili Obecnú knižnicu. Zaujato si prezerali knihy. Pozorne v nich listovali a všímali si pekné obrázky o zvieratách a rozprávkových bytostiach. Zaujal ich aj veľký atlas. Návštevou knižnice sa u našich detí snažíme vzdudiť záujem o knihy, ktorý zúžitkujú v stašom veku.

Dňa 20.3. 2019 navštívili deti z materskej školy svojich kamarátov, školákov. Privítala nás pani zástupkyňa pre 1. stupeň ZŠ Mgr. Marta Hladká a zaviedla deti do prváckej triedy. Deti najskôr sledovali ako prváci vedia počítať a čítať, potom oni ukázali ako si vedia napísať svoje meno. Mali možnosť pracovať aj na interaktívnej tabuli, počítali s prvákmi. Vyskúšali si ako sa sedí v prváckej lavici. Spolu s kamarátmi z prvej triedy vyfarbili pracovný list.

 Areál školy a interiér prváckych tried sa našim deťom veľmi páčil. Ďakujeme pani učiteľke za čas, ktorý nám venovala.


 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka