Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vitajte na stránke obce Malinová

logo.jpg

             * * *  Turnaj vyslúžilcov členských obcí  Občianskeho združenia Hornonitrie * * *

Obce OZ Hornonitrie pozývajú športových fanúšikov, ale aj ostatných občanov na deň plný futbalu.

futbal OZ hornonitrie 2017.jpgTento rok sa uskutoční turnaj v Porube 1.júla 2017 už od 9,00h dopoludnia. Hrať budú naraz dve mužstvá  2 x 15 minút na polovici ihriska, 5 hráčov + brankár. Príďte povzbudiť hráčov, určite stretnete mnoho známych a strávite príjemný deň v Porube na ihrisku. Je zabezpečené občerstvenie aj guláš. Poradie jednotlivých zápasov a skupín žrebovali starostovia jednotlivých obcí. Ste srdečne vítaní!

Prvé zápasy začínajú už o 9,00h a o 10:00h sa koná oficiálne otvorenie  podujatia:

09:00 Nitrianske Pravno  – Chvojnica                           09:00 Tužina  – Poruba

 Udalosti nedávnych dní...                                     

                                           * * * Malinovská púť  25.6.2017 * * *

koncert_malinová_Omnia.jpgAj tento rok sme si v Malinovej koncom júna pripomenuli  sviatok  Božského srdca. Púť sa konala v nedeľu,  25.6.2017 o 15,00h v Rímsko-katolíckom kostole Božského srdca Ježišovho v Malinovej. Tento rok bola atmosféra o niečo slávnostnejšia  Počas omše zneli piesne Fakultného zmiešaného speváckeho zboru OMNIA zo Žiliny. Aj keď zbor nebol v plnej zostave, atmosféru, ktorú priniesli do kostola bola nezabudnuteľná, plná pokoja a  veľmi  srdečná. Po svätej omši ešte pokračoval krátky koncert a na záver pripravili gazdinky, ktoré sa počas celého roka starajú o kostol napiekli dobré domáce koláčiky a všetkých pútnikov na nádvorí kostola pohostili. V horúcom počasí každému dobre padol aj dúšok studenej vody a malé občerstvenie.

Malinová-puť1.jpg

               * * * Finančná zbierka na renováciu organu v miestnom kostole  * * *

organ-oprava.jpgObec Malinová vyhlásila zbierku na historickú pamiatku obce - renováciu organu v miestnom rímsko-katolíckom kostole v Malinovej.  Organ pochádza z dieľne Pažických z Rajca. Zbierka je vyhlásená do 15. septembra 2017  s možnosťou prispieť do  pevnej pokladnice  na Obecnom úrade  v Malinovej  alebo príspevkom na číslo účtu  pre tento účel zriadený vo VÚB : SK91 0200 0000 0036 5995 2257, VS: 52017, do poznámky môžete uviesť svoje meno alebo "organ malinová". Vopred ďakujeme za všetky príspevky a veríme, že táto jedinečná historická pamiatka, ktorá sa nachádza v obci bude zachránená. Na podporu obnovy organu sa konal koncom júna v kostole koncert Zmiešaného speváckeho zboru OMNIA so Žiliny. 

                                * * * Festival kultúry a vzájomnosti v Kežmarku * * *

kežmarok-Zlatava.jpg

24.6.2017 sa konal ďalší ročník festivalu, na podporu zachovania piesní a tancov národnostných menšín. Usporiadateľom je Karpatskonemecký spolok na Slovensku. Tento rok v programe opäť účinkovala aj spevácka skupina Zlatava z Malinovej, ktorá pôsobí pri Spolku karpatských Nemcov v Malinovej. Festivalu sa zúčastnili detské súbory, spevácke skupiny zo Slovenska, Rakúska, Nemecka, ale aj skupiny, ktoré predstavili slovenský folklór.

kežmarok-festival KDV.jpg

Podujatie sa konalo na hradnom námestí v Kežmarku.

                   * * *  Hornonitrianske folklórne slávnosti v Prievidzi - 32.ročník * * *

                 23.jún 2017 od 15,30h  - 24.jún 2017 od 16,00h - dni naplnené folklórom.

lesopark-slávnosti-2017.jpg

Program sa začal v piatok o 16,00h. účinkovaním detských folklórnych súborov. Pokračoval do  večerných hodín spevom a tancom.  Sprievodným podujatím je ochutnávka jedál pod názvom:

"Tak lesopark-spoločná.jpgvarila stará mať" a Malinová tiež nechýbala s receptom starých mám. Na túto úlohu sa podujali  členky Klubu dôchodcov v Malinovej a stále aktívne  staré mamy, ktoré upiekli výborný cibuľový koláč so slaninkou.  Veru sa im vydaril!   Zastúpenie s tradičnými receptami mli aj ženičky z Lazian, ktoré upiekli výborný domáci chlieb a mnohých by nenapadlo natrieť ho slivkovým lekvárom. Aj to bola kedysi obľúbená pochúťka. Ochutnať ste mohli aj sladké koláče, hríbovú melecovú polievku, zemiakové placky, halušky a ešte pár iných dobrôt. Všetkým kuchárkam sa osobne poďakovali riaditeľka RKC v Prievidzi Ľudmila Húsková a predseda ZMOHN Vojto  Čičmanec a  odovzdali im pamätný list za účasť na podujatí. Za reprezntáciu obce poďakovala  p.Filkornovej, Luprichovej a Stiffelovej z Malinovej, starostka obce Mária Luprichová. Recet z Malinovej bol pripravený aj na letáčikoch a preto veríme, že sa dostal do rúk k šikovným gazdinkám a bude chutiť aj tým, ktorí ho nemohli ochutnať  v piatok v lesoparku na slávnostiach. 

 ***  Zaujímavé podujatie pre cyklistov:

Spoločný  projekt Čiech a Slovenska.  Na bicykli 1000míľ (podrobné informácie nižšie)

Stále aktuálne z nedávnych dní ...

budapešť-coop1.jpg

Členky Dozorného výboru COOP Jednota Malinová  zorganizovali zájazd do Budapešti. Účastníci zájazdu si prehliadli historickú časť mesta, maďasrský parlament,  oboznámlili sa s históriou mostov cez Dunaj a mnohými zaujímavosťami. Hlavnou trasou výletu bola návšteva Tropikária v Budapešti.

buapešť-coop2.jpg

Na pešej zóne v meste bolo lákadlom pre turistou vyfotiť sa s kovovou sochou Ronalda Regana alebo pred nádhernou budovou maďarského parlamentu.                                               foto: M.Luprichová

budapešť-coop3.jpg

                           * * * Asfaltovanie uličky neďaleko kaplnky * * *

V Malinovej by ste na prstoch jednej ruky spočítali uličky, ktoré sú miestnou komunikáciou a nemajú upravený povrch adekvátne k dnešnej dobe tak, aby boli spokojní obyvatelia, ktorí ich denne užívajú. Už sme si odvykli od kaluží a blata ako kedysi. Miestna samospráva  vyčlenila z  rozpočtu finančné prostriedky na asfaltovanie jednej z uličiek a nevyhnutné vyspravenie výtlkov. Práce v zmysle verejno-obchodnej súťaže získala firma STRABAG.

asfaltovanie - pri kaplnke.jpg

                                    * * * OLYMPIÁDA detí materských škôl  * * *

13.júna 2017 sa školský dvor  v Malinovej naplnil takmer deväťdesiatimi deťmi. V tento deň sa konala olympiáda detí materských škôl, ktorej sa zúčastnili deti z 12 obcí.  Riaditeľka školy, Dagmar Dudášová slávnostne otvorila podujatie a deti  v doprovode starostky obce, Márie Luprichovej niesli vlajku. Pani učiteľky si na príprave dali záležať a všetko dopadlo výborne. mali plné ruky práce s prípravami športových disciplín, pani kuchárky s pečením šišiek a prípravou občerstvenia.  Organizátorom podujatia v tomto roku bola Materská škola Malinová. Deti  si zmerali sily v behu na 20 metrov, v skoku do diaľky a  v hode loptičkou. Na stupne víťazov sa postavilo deväť detí.  Aj naša materská škola mala jedného víťaza  a umiestnil sa na 1. mieste.

olympiáda mš malinová1.jpg

Po súťažiach  bola pre všetkých pripravená desiata aj sladká odmena. Všetky deti dostali medailu z medovníka od firmy MEDEX Malinová. Deti mali čas aj na hranie a zábavu so šašom. Ďakujeme všetkým za skvelú atmosféru a blahoželáme víťazom!

olympiáda mš malinová2.jpg

                                     * * *  Gulášfest na Fačkovskom sedle    * * *

Podujatie pripravila SKIaréna na Fačkovskom sedle v spolupráci s členskými obcami Občianskeho združenia Hornonitrie a ďalšími spoluorganizátormi. V  tento deň rozvoniaval areál chaty Kľak  od rána len gulášom.  Počasie bolo bolo daždivé, takže deň na kultúru a oddych nebol práve ideálny.

guláš-kľak2.jpg

Našu obec reprezentovalo 7 členné družstvo a aj v programe účinkovala skupina 2SP BAND z Malinovej. Podujatie  sa konalo 10.júna 2017. Každá zúčastnená obec si  priviezla svoj kotol, suroviny a hlavne súťažiace družstvo. Keďže je táto časť hornej Nitry predsa len  ďalej a bez auta sa sem nikto nevyberie, ďakujeme všetkým malinovčanom, ktorí napriek nepriazni počasia prišli podporiť toto podujatie. Malinová skončila  zo 16 družstiev v celkovom hodnotení na 4.mieste. Blahoželáme!

spoločná2.jpg

                                 * * * Deň otvorených dverí v materskej škole * * *

Združenie rodičov školy pri MŚ Malinová pripravilo spoločne s pani učiteľkami v poradí III.ročník "Dňa otvorených dverí v Materskej škole v Malinovej".

mš-mdd.jpg

V sobotu popoludní,  3.júna 2017 bol areál  vyzdobený balónmi a všetko bolo pripravené , aby deti  mohli spoločne stráviť pár hodín hrami a zábavou spoločne s rodičmi alebo súrodencami. Začali rozcvičkou pri pesníčkách  - tančekom s vílou Cililink  a rozprávkou o perníkovej chalúpke....

mš-mdd-2.jpg

Na bicykloch boli všetci šikovní a potom oddychovali pri kreslení aj na preliezkach a kolotoči.

mš-mdd3.jpg

Kolo kolo mlynské.... poznajú všetky detí a tak vytvorili na školskom dvore niekoľko kruhov spoločne  s rodičmi tancovali. Za aktivitu dostali sladkú odmenu a potom si všetci vychutnali slnečný deň, niektorí si opekali, iní sa hrali v piesku a rodičia mali čas na vzájomné rozhovory.  Ďakujeme všetkým, ktorí sa  aktívne zapojili do prípravy podujatia, ale najviac práce s prípravou mali pani učiteľky.

mš-mdd4.jpg

                                                                                                                             foto z podujatia: M.Luprichová

                                         * * * Podujatie k Medzinárodnému dňu detí  * * *

 Únia žien Slovenska v Malinovej  usporiadala podujatie pri príležitosti  Medzinárodného dňa detí. Kreslenie kriedami na asfalt sa uskutočnilo 1.júna 2017  na ceste neďaleko bytovky. Tento rok prišlo s rodičmi takmer 80 detí, čím nám urobili veľkú radosť a všetkým sa za snahu dostalo aj odmeny - ako inak, sladkosť.  Kým nebude pršať, môžete si malé umelecké dielka stále pozrieť. Ďakujeme všetkým za príjemnú atmosféru!

mdd-kreslenie.jpg

                              * * *        Olympiáda detí 5.-7.ročníka na hornej Nitre      * * *

Združenie miest a obcí Slovenska horná Nitra  spoločne s Olympijským klubom  v Prievidzi uskutočnilo II. ročník Olympiády detí na hornj Nitre. Slávnostného  otvorenia  športového podujatia sa ujal predseda ZMOHN Ing. Vojtech Čičmanec a olympionici z okresu Prievidza.

ZMOHN-olympiáda 2017.jpg

Slovenská hymna, hymna olympijských hier a olympijský oheň. To všetko umocnilo slávnostnú atmosféru krásneho slnečného dňa. Tento rok sa olympiády zúčastnilo 140 detí z 28 škôl okresu Prievidza Medzi športovcami mali zastúpenie aj žiaci Spojenej školy v Nitrianskom Pravne.

ZMOHN-olympiada2.jpg

Darilo sa aj žiakom zo Spojenej školy v Nitrianskom Pravne. Dvaja z  osemčlenného družstva  získali II.miesto a striebornú medailu. Malinovú reprezentovala Nina Bugajová. Celému družstvu blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov!

ZMOHN-olympiáda 2017-víťazi.jpg

                                       * * * Spoločná návšteva v Šumperku  * * *

šumperk-máj.jpg

Starostovia  Združenia miest a obcí hornej Nitry absolvovali družobnú návštevu v Českej republike, v meste šumperk, ktoré je družobným mestom Prievidza.  Po slávnostno prijatí na radnici mesta navštívili v Šumperku nové informačné centrum, prehliadli si historickú časť mesta a podvečer sa zúčastnili  pracovného stretnutia so starostami družobných obcí okresu Šumperk a obcí okesu Prievidza. K obciam, ktoré mali záujem nadviazať spoluprácu s obcami v okolí Šumperku patrí aj Malinová. Starostka obce, Mária Luprichová uskutočnila prvé stretnutie so starostom obce Jakubovice a do nasledujúceho obdobia sa  dohodli na prvej návšteve a naviazaní spolupráce oboch obcí.

Zaauímavý spoločný projekt Čiech a Slovenska - 1000míľ

1000miles_plakat_obce_2017_www.jpgJe pripravený  ultramaratón ISOMA 1000 Miles Adventure cez Slovenskúu a Českú republiku. Jeho  trasa zasahuje aj do územia Trenčianskeho samosprávneho kraja (http://www.1000miles.cz/mapa-trasy). Štartuje sa 2. 7. 2017 na východe Slovenska v obci Nová Sedlica a cieľ je na západe Českej republiky. Plánovaný termín prejazdu Trenčianskym krajom: 5.–10. 7. 2017.

Jedná se o sportovo-turistickú akciu, ktorá vzhľadom na svoju dĺžku trasy 1600 km a nonstop režimu nevykazuje znaky hromadnej akcie. Je poriadaná ako  nonstop ultramaratón pro 150 bicyklistov, běžcov, chodcov a koloběžkárov. Trasa je dána iba súradnicami a vyznačením na mape a vedie už po existujúcich cestách, väčšinou  po značených turistických cestách, oficiálnych cyklotrasách alebo cestičkách. Nie je značená v teréne. Viac  informací o akci: www.1000miles.cz

http://www.1000miles.cz/wp-content/uploads/2017/06/1000miles_plakat_obce_2017_www.jpg

                                                            * * * O Z N A M Y* * *

  Zber separovaného odpadu: plastov a tetrapakov  je vždy v posledný pondelok v mesiaci.

Odpad vložte do plastového vreca, vrece yaviažte  a vyložte pred svoje obydlie. Zber sa vykonáva od 9,00hod. Obyvateľia, ktorí odovzdajú separovaný odpad dostanú  čisté vrece.                                                                                                         * * *         

                                                                          mš-komplet.jpg

Obec Malinová ako zriaďovateľ MŠ Malinová oznamuje,  že príjíma deti do materskej školy.  Zápis detí sa koná od 1.5.2017 do 31.5.2017.

Nové priestory, výučba nemeckého jazyka, moderné vzdelávanie na interaktívnej tabuli, ale aj príjemné prostredie na školskom dvore a na vychádzkach v okolitej prírode.Informácie získate v materskej škole alebo na Obecnom úrade v Malinovej.

Tel.: 046/ 5443110, 5443109

                                                                      * * *

                   Monografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

               - kontakt  046/5443000. Pošleme aj na dobierku. Cena knihy 10€ +5,- € poštovné.

      

reklama-web-kniha.jpgreklama-web2.jpg

 

 

 

 

 

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   malinova@prievidzanet.sk

 

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2016

varenie obcí - Malinová

varenie obcí - Malinová

varenie obcí - Nitr.Pravno

varenie obcí - Nitr.Pravno

varenie obcí - malinská skupina

varenie obcí - malinská skupina

príprava slivkových knedlí

príprava slivkových knedlí


 
 
slivkové knedle od starej mamy

slivkové knedle od starej mamy

varenie obcí - Nedožery-Brezany

varenie obcí - Nedožery-Brezany

Pomník padlým Malinová 2016

Pomník padlým Malinová 2016

september - návšteva z Nemecka - stretnutie rodáko

september - návšteva z Nemecka - stretnutie rodákov.


 
 

 
Položky 17-24 z 165

dnes je: 26.6.2017

meniny má: Adriána

webygroup
ÚvodÚvodná stránka