Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vitajte na stránke obce Malinová

                logo.jpg

JESEŇ JE DAR

Regionálne  kultúrne  centrum v Prievidzi, Jednota dôchodcov na Slovensku a obec Zemianske Kostoľany pripravili 19. ročník regionálnej prehliadky voľnočasových aktivít seniorov "Jeseň je dar".    2KOnal sa 20. - 21. 10. 2017 v Dome kultúry SNP v Zemianskzch Kostoľanoch.

jesen_dar1.jpg

V piatok účinkovalo 17 klubov dôchodcov a v sobotu ďalších 15.  Mohli ste si oddýchnuť pri piesňach , scénkach, či hovorenom slove v podaní dôchodcov z okresu Prievidza.  V programe účinkovali aj dôchodkyne z našj obce so scénickým pásmom " Nech žije 1.máj!" 

pionieri-jesen je dar.jpg

Zaspomínali si na staré časy, obliekli pionierske uniformy, zopakovali si text piesne  "Od Dunaja k strmým štítom Tatier "..., oprášili pioniersku zástavu.  Vlastne mali všetko pripravené aj po 40 rokoch :-). Nebolo potrebné ani veľmi skúšať.

pionier-jesen je dar2.jpg

                       Ďakujeme za reprezentádiu obce a príkladnú aktívitu v zrelom veku.

                                         * * * Október - mesiac úcty k starším * * *

Podujatie pre dôchodcov pripravila obec v spolupráci s miestnou organizáciou Klubu dôchodcov v Malinovej. Začiatkom mesuiaca obdržali všetci dôchodci balíčky s potravinami a v sobotu 22.10. 2017 bolo pripravené spoločenské posedenie s pohostením. Deti z materskej školy nás prekvapili pekným programom a piesne boli plné milých slov k starým rodičom.

oktober dochodci1.jpg

Ukážka z rozprávky Detko ťahal repku nenechala nikoho bez úsmevu a deti podali výborný herecký výkon. Ďakujeme pani učiteľkám za celú prípravu programu. 

oktober-dochodci-repka.jpg

V mene miestnej samosprávy prajeme naším dôchodcom pevné zdravie, porozumenie a rodinnú pohodu!

  * * *HUBÁRSKA VÝSTAVA * * *

14. -15.10.2017 sa uskutočnil jubilejný 5. ročník výstavy húb v Malinovej

Tento rok priniesli huby aj obyvatelia iných obcí a môžeme sa pochváliť, že ich bolo  170 druhov. Konala sa už tradične na nádvorir Hostinca CACHOVANKA v Malinovej.

hríby1.jpg

Neboli to len bežné jedlé, ale aj jedovaté, nejedlé huby. Z každého druhu prinášali niekoľko kusov a tak bolo z čoho pripraviť niekoľko jedál. Návštevníci si  mohli prezrieť hubársku literatúru, hubárske atlasy, knihy o hubách, vrátane najväčšej  encyklopédie húb na svete, ktorej autorom je mykológ európskeho formátu Ladislav Hagara, hornonitriansky rodák. Vyhodnotenie sa uskutočnilo v sobotu popoludní  o 17,00 sa za účasti organizátorov a starostky obce, ktorá prevzala nad podujatím záštitu.

hríby2.jpg

Nálezy posúdila porota a udelila vecné ceny: za najkrajšiu jedlú hubu, alebo trs, za najkrajšiu kolekciu húb zostavenú najmenej z troch druhov jedlých a nejedlých húb, za neznámu, nevšednú alebo raritnú hubu, prípadne exemplár jedovatej huby, tradične dostali odmenu aj najmladší hubári.

hríby-vyhodnotenie.jpg

 

Ďakujeme všetkým za účasť, za prinesené huby a výbornú atmosféru počas celého podujatia. Nebolo jednoduché v tak krátkej dobe popísať všetky huby, ale napriek tomu organizátori všetko zvládli a sme pyšní aj za nich. Ďakujeme aj prírode, že práve v tomto čase bola k hubárom mimoriadne štedrá.  

                                             * * * Turistický klub Malinová * * *

Turistický klub Malinová pripravila turistický výlet do Veľkej Fatry na vrch Šiprúň. 14.10 2017 ste si mohli na spoločnej trase pozrieť krásnu panorámu Velkej Fatry s krásnymi výhľadmi  a obec Vlkolinec.                                                  * * *

cirkevne-stolicky-referencie-250.jpgKOVOVÁ  MAGNETKA  MALINOVEJ

Pripravili sme pre vás propagačnú kovovú magnetku z našej obce. Je v medenom a striebornom prevedení. Jeden kus v cene 3,-€, Veľkosť magnetky je 6,5cm x5,5cm. Zakúpiť si ju môžete na Obecnom úrade v Malinovej. Na magnetke je zobrazený miestny kostol, kaplnka, trojičný stĺp, kamenné more, lipy, mlynské kolesá, symbol baníctva a erb obce doplnený názvom obce.

 Udalosti nedávnych dní...

Miestna organizácia Karpatskonemeckého spolku zorganizovala zájazd na tradičný MOŠOVSKÝ JARMOK a to v sobotu,  7.10.2017. Jarmok  má dlhoročnú tradíciu. Celé námestie aj uličky bývajú plné remeselníkov, všakovakých jarmočných dobrôt. Môžete si tu kúpiť výborný domáci chlieb, praclíky, syrové výrobky aj domáce údené výrobky, burčiak, výrobky z prútia, kože, rezbárske práce a mnoho zaujímavého.

                                * * *     DEŇ OBCÍ PRAVNIANSKEJ DOLINY     * * *

"Deň obcí pravnianskej doliny" sa uskutočnil  16.9.2017, kedy sa    šikovní domáci kuchári a kuchárky z každej členskej obce Občianskeho združenia Hornonitrie predstavili tradičnými jedlami. Napriek nie ideálnemu počasiu a mnohým návštevníkom, ktorí stáli v radách pri desiatich stánkoch s rôznymi - možno obyčajnými jedlami našich starých mám bolo jasné, že všetko bolo chutné a výborné. Zemiakové placky, držková a fazuľová polievka, šúľance s makom, domáce koláče, zabíjačková kaša, rybacie fašírky a iné.  A tu sú naše gazdinky - v nových zásterkách im to skutočne pristane.

20. výročie vzniku Občianskeho združenia Hornonitrie a  Deń obcí pravnianskej doliny, oslávili členské obce združenia v jeden deň. 

varenie-malinová.jpgBolo to určite zaujímavé podujatie pre domácich aj hostí. Výborné tradičné jedlá starých mám dokázali  potešiť chúťky každého návštevníka. Tohtoročné podujatie  malo bohatý kultúrny program. Okrem domácich súborov účinkovali  aj  DH Maguranka, DH Pravňanka, DH Sebedražská kapela. Hosťom podujatia bola Nebeská muzika z Terchovej. Sprievodné podujatie: jarmok remeselníkov a fotografická výstava v budove OÚ Nitrianske Pravno.

varenie2.jpg

Na varenie sa opäť podujatli členky Únie žien Slovenska v Malinovej a aj keď mali mnoho zákazníkov, všetko zvládali s úsmevom. Každá šikovná ruka sa zišla na pomoc. Pri stánkoch s jedlami jednotlivých zlatava.jpgobcí sa počas celého popoludnia tvorili rady a aj keď sa všade varilo opäť viac ako minulý rok - veru bolo treba ešte viac.

V programe účinkovala aj Spevácka skupina ZLATAVA z Malinovej s pôvodnými nemeckými piesňami v nárečí.

Ženy v Malinovej si všetko  zodpovedne pripravili ... najprv pomáhali členky klubu dôchodcov  so slivkovými knedľami.

slivkové knedle-príprava.jpg

Dva dni trvalo, aby pripravili a vlastnoručne ušúľali 1100 slivkových knedli a upražili 5kg stúhanky. Veľmi si vážime ich ochotu, šikovnosť aj zodpovednosť pri príprave. Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o to, aby sme to perfektne zvládli.  Výťažok z podujatia

                                           * * *  Malinová a Jakubovice * * *

Obecné zastupiteľstvo v Malinovej podporilo návrh starostky obce a schválilo uzatvorenie družby s obcou Jakubovice v Českej republike. Začiatkom augusta sa  uskutočnilo prvé stretnutie  v Jakuboviciach za účasti malej delegácia  v zastúpení starostky obce  a poslancov OZ v Malinovej. Starosta obce a poslanci zastupiteľstva prijali pozvanie  do našej obce aj na podujatie Deň obcí pravnianskej doliny, ktoré sa konalo počas uplynulého víkendu.

Jakubovice-Malinová.jpg

Uskutočnili sa ďalšie rokovania a príprava prvých spoločných projektov. Prvé spoločné stretnutie je naplánované budúci rok. Keďže Jesenníky ponúkajú možnosť istého lyžovania počas zimných mesiacov máme pre záujemcov z našej obce ponuku na januárovú lyžovačku, pričom nám naša družobná obec pomôže zabezpečiť vhodné ubytovanie a všetko potrebné na pár dní v horách. 

                                                                       * * *

             Monografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

               - kontakt  046/5443000. Pošleme aj na dobierku aj s inými propagačnými materiálmi.

                Cena knihy 10€ +5,- € poštovné.

  reklama-web-kniha.jpgreklama-web2.jpg

 

 

 

 

 

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   malinova@prievidzanet.sk

 

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2015

Prázdniny 2015


 
 
Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016 - tvorivé dielne

Prázdniny 2016 - tvorivé dielne

Prázdniny 2016- malí hasiči

Prázdniny 2016- malí hasiči

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016


 
 

 
Položky 49-56 z 165

dnes je: 23.10.2017

meniny má: Alojzia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka