Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vitajte na stránke obce Malinová

 

 

logo-apríl.jpg

Pozvánka na podujatie: 

                     Stavanie májového stromu sa uskutoční v nedeľu 30.apríla 2017

máj 2017.jpgpri kultúrnom dome v Malinovej.  Účinkuje FS Lubená spevom a tancom od 18,00h. Ručné stavanie mája o 18,30h. Výstavku starých fotografií a všetkého, čo nás spája s detstvom pripravuje Únia žien Slovenska v Malinovej v sále kultúrneho domu od 18,00 do 19,30h, kde Vás privítajú pionierky. Ste srdečne vítaní!

              * * * Nemecké nárečie sa stále v obciach v okolí Nitrianskeho Pravna používa * * *

Televízia natáčala ďalší krátky film o národnostných menšinách. Zaujímali sa o nárečie, ktorým sa v našej aj okolitých obciach ešte  hovorí, o príbehy z minulosti aj o súčasný život obyvateľov v okolí Nitrianskeho Pravna. Ich záujem sa sústredil nie len na našu obec ale aj Nitrianske Pravno,  Tužinu a Kľačno.  28. a 29.4.2017 sa prostredníctvom starostov jednotlivých obcí podarilo zabezpečiť spoločné stretnutie s obyvateľmi, ktorí pôvodné nemecké nárečie ovládajú a denne ho používajú v rodinách.  Je ich v každej obci niekoľko desiatok. Aktívnu činnosť pri zachovávaní nárečia, piesní a riekaniek aj krojovej výbavy v týchto obciach vykonáva Spolok karpatských Nemcov. Pravideľne sa stretávajú a  organizujú stretnutia rodákov, sú nápomocní aj pri  aktivitách v obci, poriadajú rôzne podujatia. KDV-nahrávanie.jpg

                                                * * * Otvorenie sezóny * * *

Pozvánka na nenáročný turistký výlet s opekaním je pripravená pre deti, mládež, rodičov aj starých rodičov. Čas odchodu sme prispôsobili aj príchodu autobusu z Nitrianskeho Pravna do Malinovej. Vyberieme sa chodníkom, ktorým každý deň kráčali baníci hľadať zlato. A prečo už zlato v Malinovej nie je? O tom sa dozviete z povesti, ktorú vám cestou rozpovieme... Ste  srdečne vítaní!  

náučný chodník_plagát1-web.jpg

          *** 7.mája 2017, v nedeľu sa koná turistický výstup na Maguru - XI.ročník ***

Obce: Poruba, Malinová,, Lazany, Kanianka, Chvojnica, Tužina, Poluvsie, Nitrianske Pravno, Kocúrany, Sebedražie, Čavoj, Temeš, Nevidzany a obec Seč pozývajú starých i mladých, veľkých i malých, slobodných i zadaných, na  „XI. ročník výstupu na Maguru“.

turistika-magura.jpgTento rok sa spoločný výstup obcí  na Maguru uskutoční v nedeľu, 7.5.2017.  Tradične sa bude podávať na porubskej chate na Rovni guláš, malinovka, pivo a k dobrej pohode bude hrať dychová hudba Maguranka. Ak pôjdete s účastníkmi z Malinovej a máte záujem o občerstvenie v cene 1,50€ nahlásiť sa môžete na Obecnom úrade v Malinovej a zároveň uhradiť poplatok.  Termín spoločného odchodu na turistiku  je o 7,30h od obecného úradu. Vydáme sa cestou k vodárni, cez lyžiarsky vlek. Na Obratnej je stretnutie s ďalšími účastníkmi z  okolitých obcí, pokračuje,e na Roveňa a Maguru.  Spoločné stretnutie na Magure, na Snežienkovej lúke s ďalšími obcami, z druhej strany Magury. Každoročne sa  tohto  výstupu zúčastňuje okolo 1000 ľudí, veríme, že sa pridáte tiež. Väčšina turistov odchádza z obce Poruba od Urbárskej krčmy, ale je jedno, ktorú trasu si zvolíte. Spoločné stretnutie je na Obratnej, na Rovni a na  záver na Magure o 12,00h.

                                         *** TJ PARTIZÁN MALINOVÁ - FUTBAL ***

Dnešný deň 22.4.2017 patril v Malinovej aj futbalu. Malí futbalisti - prípravka TJ Partizán Malinová bojovali ako sa patrí a nad TJ Lazany zvíťazili 9:1. Blahoželáme!

futbal-žiaci TJ Malinová.jpg

Už len pár dní  môžete rozhodnúť o finančnej podpore športu a turistiky z vašich daní pre našu obec. Dane, ktoré ste odovzdali počas roka 2016 štátu  môžeme získať na aktivity v obci. Je to len na vašom rozhodnutí.

                       Darujte 2% daní na podporu športu a turistiky v Malinovej.

Obce, ktoré nemajú základnú školu sú obmedzené v čerpaní finančných prostriedkov z rôznych projektov, ktoré ponúka štát  na rozvoj športu pre deti a mládež.  Veríme, že  využijete možnosť  a sami rozhodnente o tom, aby vaše dane zostali v obci kde žijete. Prispejte  2% daní z príjmu pre TJ alebo Klubu turistov v Malinovej.  Tlačivo si môžete prevziať na Obecnom úrade v Malinovej. Darované finančné prostriedky budú použité na zlepšenie športových aktivít a podmienok pre šport a príspevok na aktivity pre Klub Turistov Malinová, ktorý zastrešuje:  Občianske združenie Telovýchovná jednota PARTIZÁN Malinová, Malinová 23, IČO : 42148634. Ďakujeme!  

* *  Kultúrna pozvánka na podujatie do neďalekých Bojníc * *

Pozývame Vás na podujatie, ktoré už takmer štvrťstoročie  poriada ZÁMOK BOJNICE. XXIV.ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel pod názvom   BOSORKA sa uskutoční v dňoch 27.4 -1.5.2017 a 3.5. - 6.5.2017. 

              ruža-den matiek.jpg  Pripomenieme si Deň matiek

Nezabudnite na druhú májovú nedeľu, kedy sa tento sviatok oslavuje  a venujte svojim mamám jeden peký deň.

Podujatia pri príležitosti Dňa matiek pripravuje 14.mája 2017 Klub dôchodcov v Malinovej a 6.mája 2017 Miestna organizácia Spolku karpatských Nemcov v Malinovej, ktorá si slávnostným stretnutím všetkých členov a hostí pripomenie 25.výročie vzniku organizácie. Podujatia sú na pozvánky.

                                                                          * * *

Slnečné počasie na Veľkonočný pondelok bolo klamlivé. Hneď na druhý deň, 18.apríla 2017, našu obec prikryl čerstvý sneh. Rozkvitnuté stromy boli ešte belšie a viacerí obyvatelia zachraňovali  svoje záhradky aj kvety s obavy, že sneh bude padať aj celý deň. Popoludní sa roztopil, ale chladné počasie donúti obyvateľov opäť na niekoľko dní vybrať zimné oblečenie.

sneh18042017.jpg

foto: P.Remiaš                                                  * * *

rybari-ivan maurer.jpgVeľkonočná rybačka.

Miestni rybári počas mesiaca apríl opäť brigádovali na dvoch miestnych potokoch. Pomáhajú obci, ale najmä vodohospodárom udržiavať potoky v dobrom stave, vždy si poctivo odpracujú brigádnické hodiny, no pomáhajú najmä rybám, aby mali  dobré podmienky na život. Každoročne vyzbierajú desiatky vriec odpadu, ktorý sa vo veľkej miere do obce doplaví z Chvojnice, starajú sa o dreviny, ktoré rastú okolo potoka. Všetko prináša svoje ovocie. Na Veľkú noc spoločne zahájili rybársku sezónu a zišli sa v strede našej obce pri potoku Chvojnica.

rybári-velka noc.jpg

foto: P.Remiaš                                           * * *

                 * * Brigáda na  náučnom chodníku  v Malinovej - Kamenné more  * *

Klub turistov v Malinovej zorganizoval jarnú brigádu a upravil trasu Náučného chodníka prírodou obce Malinová.  Odstránili polámané konaré, ktoré nevydržali nápor tohtoročného snehu, dali si prácu aj s doplnením kameňov  na vyznačenie  chodníčkov, čo čaká aj prvých turistov v tomto roku, pretože  otvorenie sezóny je naplánované  každý rok na 1.mája.  Ďakujeme brigádnikom za pomoc.  

náučný chodník-brigáda.jpg

                                                                     * * *

stážov.jpgTuristický klub Malinová pripravil počas veľkonočných sviatkov pre priateľov turistiky  výstup na vrch Strážov. Tridsať  turistov otvorilo tohtoročnú sezónu výhľadom na krásnu panorámu Strážovských vrchov. Turistiku ukončili  v obci Čičmany, ktorá je známa maľovanými drevenicami a patrí k skvostom Slovenska.

                                   * * *

Oznamujeme spotrebiteľom potravinového reťazca COOP Jednota, že si môžu po predložení kartičky vybrať v predajniach zľavu na nákup a to od 6.4.2017.

                                                            * * * OZNAM * * *

     Zber separovaného odpadu: plastov a tetrapakov  je vždy v posledný pondelok v mesiaci.

Odpad vložte do plastového vreca, vrece yaviažte  a vyložte pred svoje obydlie. Zber sa vykonáva od 9,00hod. Obyvateľia, ktorí odovzdajú separovaný odpad dostanú  späť čisté vrece.                                                                                                         * * *                                                                 mš-komplet.jpg

Obec Malinová ako zriaďovateľ MŠ Malinová oznamuje,  že príjíma deti do materskej školy.

Nové priestory, výučba nemeckého jazyka, moderné vzdelávanie na interaktívnej tabuli, ale aj príjemné prostredie na školskom dvore a na vychádzkach v okolitej prírode.Informácie získate v materskej škole alebo na Obecnom úrade v Malinovej.

Tel.: 046/ 5443110, 5443109

                                                                      * * *

                   Monografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

               - kontakt  046/5443000. Pošleme aj na dobierku. Cena knihy 10€ +5,- € poštovné.

      

reklama-web-kniha.jpgreklama-web2.jpg

 

 

 

 

 

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   malinova@prievidzanet.sk

 

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2015

Prázdniny 2015


 
 
Prázdniny 2016

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016 - tvorivé dielne

Prázdniny 2016 - tvorivé dielne

Prázdniny 2016- malí hasiči

Prázdniny 2016- malí hasiči

Prázdniny 2016

Prázdniny 2016


 
 

 
Položky 49-56 z 165

dnes je: 27.4.2017

meniny má: Jaroslav

webygroup
ÚvodÚvodná stránka