Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Vitajte na stránke obce Malinová

 Adresa obecného úradu: Obec Malinová, Malinová č.115, 972 13 Nitrianske Pravno

e-mail:obec@malinova.sk, podatelna@malinova.sk

tel.:046/5443000 mobilné číslo na obecný úrad počas prac.doby: 0917 124498

e-mail: starosta@malinova.sk       tel.: 046/5443109

Úradné hodiny:  pondelok, utorok   7,30 -12,00      12,30 - 15,30h

                                         streda       7,30 -12,00      12,30 - 16,30h

                                         štvrtok       7,30 -12,00      12,30 - 15,30h - nestránkový deň

                                         piatok        7,30 -12,00      12,30 - 14,30h   

 ................................................................................................................................................. 

logo.jpg

Zber triedeného odpadu, plastov a tetrapakov sa v obci Malinová uskutoční   v utorok,  18.12. 2018. Plastové vrecia naplnené separovaným odpadom vyložte pred svoje  obydlia. 

* * * SMS hlásnik - nová služba pre obyvateľov Malinovej, ktorí majú záujem o zasielanie informácií o konaní podujatí a úradných oznamov  formou sms správy na mobilný telefón. Budeme vám posielať dôležité správy (napr. termín zberu odpadu, papiera, odstávka el. energie, informácia o konaní podujatí a iné). Poplatok za sms správu hradí  obec.

* * * Oznamy:  Regionálna  veterinárna a potravinová správa Prievidza oznamuje chovateľom hovädzieho   dobytka, ošípaných, kôz a oviec, že  domáce  zabíjačky, ktoré sú určené výlučne na domácu spotrebu je potrebné nahlásiť  minimálne jeden deň vopred a to počas pracovných dní na Veterinárnu správu do Prievidze tel. číslo 5422247.  Pri zvieratách starších ako 12 mesiacov, najmä s podozrením na ochorenie je povinnosť odoberania vzoriek. Bližšie podmienky a informácie vám zodpovedia veterinárni lekári.

.................................................................................................................................................  

* * * Zákusky k Vianociam si tento rok opäť budete môcť zakúpiť  v sále kultúrneho domu v Malinovej. Na predajnú akciu zákuskov Vás pozýva cukrárka Magdaléna Letavajová z Kanianky v sobotu 22.decembra 2018 o 15:00 h.

* * * Obec Malinová sa zapojila do výzvy na získanie  finančnej podpory formou dotácie na vlečku a nakladač k obecnému traktoru. Príslušenstvo je  určené na triedený zber  komunálneho odpadu. Žiadame  dotáciu vo výške 20520,-€. Výzvu vypísal Environmentálny fond. Výsledok  hodnotenia sa dozvieme až budúci rok. Počas roka obec získala finančné prostriedky na prístrešok, ktorý bude umiestnený  v areáli ihriska  a tiež na  výmenu krytiny na šatniach.  Finančné prostriedky boli žiadané na materiál, s prísľubom  futbalistov, že práce vykonajú brigádnicky.

* * *  Obec  Malinová sa opäť zapojila do akcie "Kúpele v regióne" pre rok 2018 / 2019. Kúpele Trenčianske Teplice pripravili už 7.ročník. Občania našej obce tak opäť získajú výnimočné zľavy na kúpeľ vo všetkých termálnych bazénoch s liečivou vodou, ale aj výhodné vstupy do vonkajšieho vyhrievaného bazéna. Začiatok vstupov už 1. decembra 2018, s trvaním až do 28. februára 2019. Stačí len preukázať sa občianskym preukazom s trvalým pobytom v Malinovej a v prípade dlhšieho pobytu vopred telefonicky dohodnúť termíny.

UDALOSTI NEDÁVNYCH DNÍ . . . 

* * *  Ustanovujúce zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Malinovej sa konalo vo štvrtok, 6.12.2018 v sále Partizánskeho domu v Malinovej. Novozvolený starosta a poslanci obecného zastupiteľstva zložili na ustanovujúcom zasadnutí  sľub a týmto dňom nastúpili do funkcie.

OZ-december.jpg

Mária Luprichová skôr odovzdla slovo novozvolenému starostovi poďakovala poslancom, ktorým skončil mandát funcie 2014-2018 za doterajšiu úspešnú spolupácu, spoločné projekty a ochotu spolupracovať. Ocenenie si prevzali aj predseddovia organizácié pôsobiacich v obci. Za obetavú pomoc počas záplav v roku 2018 so ocenenie prevzali aj  členovia DHZ Malinová aj OHZ Nitrianske Pravno.

OZ-ocenenie.jpg

OZ-gratulacie.jpg

                                                                                                                                                                    foto: P.Remiaš

* * * Vianočné trhy v Nitrianskom Pravne  na námestí sa konali 8.12.2018.

kapustnica1.jpgPočas dňa pripravili pre občanov kapustnicu starostovia  členských obcí OZ Hornonitrie. Tento rok navarili tri druhy kapustnice a každej bolo 100 litrov.  Na námestí vládla predvianočná atmosféra, zneli vianočné piesne aj koledy, predával sa punč. V kultúrnom programu účinkovali spevácke skupiny z Nitrianskeho Pravna a FS Lubená z Poluvsia. 

kapustnica-spoločná.jpgV piatok 7.12.2018 Obec Nitrianske Pravno uviedla do života publikáciu o obci Nitrianske Pravno, ktorú si v sobotu mohli návštevníci jarmoku zakúpiť: Bude v predaji aj počas nasledujúceho obdobia na Obecnom úrade v Nitrianskom Pravne.

* *  *Stretnutie s Mikulášom 5.12.2018

darčeky-mikulaš.jpg

Neodmysliteľne sa blížia Vianoce, s ním spojené sviatočné dni. deti sa najskôr tešia so stretnutia s Mikulášom a možno aj s čertom, ale ten do Malinovej neprišiel....Pre deti od 1 roka do 15 rokov pripravila Obec Malinová v spolupráci s kultúrnou komisiou mikulášske  balíčky. Kultúrny program si pripravili detí z Materskej školy v Malinovej.  Tento rok je v Malinovej vo veku od 1 do 15 rokov 156 detí.

mikulaš-deti.jpgďakujeme firme MEDEX fam za perníky pre všetky deti.  Ďakujeme za príjemnú atmosféru, kultúrny program, balíčka aj ohňostroj.  Mikuláš rozsvietil aj vianočný stromček. V našej družobnej obci Jakubovice v ČR mali tiež anjela, ale čertov hneď dvoch!

mikuláš-jakubovice.jpg Sladké perníky venovala firma MEDEX fam z Malinovej aj deťom v Jakuboviciach. Srdečne ďakujú!

                                                                     * * *

lubena1.jpgKultúrne podujatie k Vianociam. Prvá adventná nedeľa a prvá zapálená sviečka nám už pripomína predvianočný čas. V sále kultúrneho domu sa predstavila Folklórna skupina Lubená so susednej obce Poluvsie s hodinovým pásmom piesní, tancov, detských piesní,  ale hlavným programom bolo obdobie od Katarínskej zábavy, Luciu až do Vianoc. Program sa uskutočnil v nedeľu popoludní, 2.decembra 2018 o 16,00h.

Dvadsať detí pod vedením pani Richterovej dokázalo na tvárach prítomných vyčariť úsmev, pretože s veľkým nadšením hrali detské hry, spievali aj vymetali kúty "na Luciu". Spievali s radosťou  a prirodzene stvárnili každú úlohu. Starostka obce na záver podujatia poďakovala takmer päťdesiatim účinkujúcim, odovzdala kyticu kvetov pani Richterovej, vedúcej Malej Lubenej a popriala všetkým veľa úspechov, pokojné vianočné sviatky. Ak máte záujem program k Vianociam ešte vidieť, FS Lubená bude mať ďalšie vystúpenie v Poluvsí, v Nitrianskom Pravne na námestí už túto sobotu popoludní a počas Vianoc v kostole v Nitrianskom  Pravne, ale aj v iných obciach. Ďakujeme za krásny zážitok!  

lubena3.jpg

lubena2.jpg

* * *  Organový koncert v miestnom kostole

Ukončenie reštaurátorských prác na organe z dielne Pažických v Rajci,   230. výročie založenia farnosti (1788), ale aj 5.výročie obnovenia a vysvätenia trojičného stĺpa umiestneného pri vstupe do obce, ktoré sa konalo 25.11., na Katarínu, v roku 2013, je dôvodom na slávnosť v podobe organového koncertu. Väčšina z prítomných len prvý raz počula jeho zvuk. Dokonalý nástroj v dobrých rukách majstra  reštaurátora, majstra organára. Krásne tóny doprevádzané  majstrovským spevom. Vďaka niekoľkoročnej zbierke sa vyzbieralo dostatok financii na  jeho renováciu. Priespievali obyvatelia z farnosti Nitrianske Pravno, miestnyi veriaci  a prispela aj obec.  Táto historická pamiatka si to určite zaslúžila.    Jeho tóny rozozvučal  Marek Dietrich a spevom organ doprevádzala Renata Bicánková.  Koncert sa uskutočnil  25.novembra 2018  o 15,00h v miestnom kostole.  Slovo o vzniku kostola, organa a o jeho púti až do dnešných čias rozpovedal  p.farár Michalovič a zo srdca poďakoval všetkým prispievateľom, vďaka čomu sa toto dielo uskutočnilo. Ďakujeme všetkým, čo prišli a ďakujeme gazdinkám z Malinovej za výborné koláče, zákusky a šišky.                                                                    foto:P.Remiaš                            organ-24112018.jpg

* * * Informácie o KOMUNÁLNYCH VOĽBÁCH  2018 - VÝSLEDKY

voľby.jpg V našej obci bolo zapísaných v zozname voličov  771 obyvateľov. Voliť prišlo 488. 

Obyvatelia si zvolili starostu Juraja Stiffela s počtom hlasov  248.

Kandidátka  na starostku Mária Luprichová získala 226 hlasov.  Počet volených poslancov 7.

Zvolení boli: Mgr.Pavol Remiaš 355 hlasov, Erika Bolfíková 352 hlasov, Peter Maurer 315 hlasov, Mgr.Edita Grossová 312 hlasov, Mgr.Jana Barnáková 279 hlasov, Ing.Alena Grossová 258 hlasov, Tibor Čavojský 255 hlasov.  Blahoželáme! 

 

* * *  Obec Malinová je úspešná v projekte na "Zateplenie budovy obecného úradu".

 

OU_historia.jpg

*Historické fotografie z čias výstavby budovy obecného úradu.

Takmer ročná príprava projektu dostala svoju tvár. Obec Malinová má schválenú žiadosť  o nenávratný finačný píspevok z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka a získala  finančné prostriedky vo výške 90.690,-€ na zateplenie budovy obecného úradu. Práce začali zateplením a novou izoláciou strechy, ktorá už napriek viacerým opravám pretekala. Pokračovali vybúraním sklobetónu, osadením plastových okien, opláštením budovy izoláciou, zateplením časti pivničných priestorov.

Opadávanie fasády sme už mohli sledovať dva roky, čo bolo nebezpečné pre okoloidúcich. Nevyhnutne potrebovala opravu. Prosíme občanov o zhovievavosť pri vstupe do budovy počas prác na stavenisku.  

OU-2018_11.jpg                                                                                                          foto: M.Luprichová 15.11.2018

Ďalší projekt, ktorý bol v roku 2018 podaný na PPA sa týka zateplenia budovy  kultúrneho domu -  kompletnej rekonštrukcie elektriny a osvetlenia  v sále. Rozpočet  je  60 tisíc Eur. Či bude projekt vyhodnotený ako úspešný  sa dozvieme v prvom štvrťroku 2019.

* * * Tešíme sa z prvého chodníka v obci !

Ešte pred dvoma rokmi bol podaný projekt na chodník od autobusovej zástavky k materskej škole, vybavené stavebné povolenie, avšak z dôvodu nedostatku financii a podmienok, ktoré si určil správca komunikácie, teda Trenčiansky samosprávny kraj ( keďže chodník vedie popri ceste III.triedy) aj napriek tomu, že vôbec na výstavbu chodníka neprispel, bolo stále veľa prekážok, aby sa práce začali v plánovanom rozsahu. "Mohlo to byť aj skôr", povedali mnohí, ale posledné oddialenie prác bolo z dôvodu nevyhnutnosti riešenia záplav zo strany obce a práve firma PZ Final, bola jediná, ktorá pomáhala všetky následky v časti obce Malinová - Pri Háji odstraňovať. Napriek všetkému sa  úspešne podarilo chodník urobiť. Vstup do obce dostal iný rozmer. Poslanci OZ vyčlenili na chodník v roku 2018 takmer 12tisíc Eur.

chodník-okt.jpg

 foto: M.Luprichová                                

      cirkevne-stolicky-referencie-250.jpg  * * * KOVOVÁ  MAGNETKA  MALINOVEJ

Na Obecnom úrade v Malinovej  si môžete zakúpiť  propagačnú kovovú magnetku z našej obce. Je v medenom, striebornom  a zlatom prevedení. Jeden kus v cene 3,-€, Veľkosť 3D magnetky je 6,5cm x 5,5cm. Na magnetke je zobrazený miestny kostol, kaplnka, obnovený trojičný stĺp, hromady kameňov - pozostatky z ťažby zlata, lipy, ktorých je v obci takmer 80, mlynské kolesá sú symbolom dvoch  mali- novských mlynov. Na magnetke je banícky znak, pretože  obec vznikla na základe  osídlenia nemeckými baníkmi. Erb obce je doplnený názvom obce a rokom 1339 - prvá písomná zmienka o  obci.                                                ................................................................

                Monografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

                - kontakt  046/5443000. V prípade záujmu pošleme monografiu aj na dobierku.

                                                Cena knihy 10€ +5,- € poštovné.

  reklama-web-kniha.jpg

 

 

 

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   malinova@prievidzanet.sk

 

Podujatia členských obcí OZ Hornonitrie: (zmena termínu vyhradená)

14.12.2018 Vianočný koncert, súťaž vo výrobe betlehemov Nitrianske Pravno

15.12.2018 Vianočný program FSk Lubená Poluvsie

26.12.2018 Štefanská zábava Nedožery - Brezany

31.12.2018 Silvester Nitrianske Pravno

 

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2018

Deň obcí Hornonitria-varenie šúľancov

Deň obcí Hornonitria-varenie šúľancov

Deň obcí Hornonitria_2018

Deň obcí Hornonitria_2018

Deň obcí Hornonitria_ starostka a predsedníčka KNS

Deň obcí Hornonitria_ starostka a predsedníčka KNS

Deň obcí Hornonitria_2018

Deň obcí Hornonitria_2018


 
 
Deň obcí- Únia žien Malinová_ďakujeme!

Deň obcí- Únia žien Malinová_ďakujeme!

Deti MŠ- mesiac úcty k starším

Deti MŠ- mesiac úcty k starším

Nový chodník_okt_2018

Nový chodník_okt_2018

Projekt- zateplenie obecného úradu_2018

Projekt- zateplenie obecného úradu_2018


 
 

 
Položky 9-16 z 77

Fotoalbum obce z roku 2016

dnes je: 16.12.2018

meniny má: Albína

webygroup
ÚvodÚvodná stránka