Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Snehová nádielka

Snehová nádielkaVytlačiť
 

Výdatné sneženie, ktoré v posledných dňoch potešilo deti, ale narobilo mnoho starostí na celom Slovensku, ale aj inde v Európe, neobišlo ani našu obec. Za dva-tri dni napadalo okolo 50 centimetrov snehu, čo značne ovplyvnilo najmä zjazdnosť ciest. A hoci o štátnu cestu, ktorá vedie cez obec až po hospodársky dvor Vjarspol, by sa mali starať cestári, asi by sme sa ich pomoci sotva dočkali, lebo podľa nich sa v prvom rade musia venovať horským priechodom a cestám prvej a druhej triedy. Našťastie obec vlastní traktor s radlicou. Zásluhou zamestnanca obce Jána Bolfíka môžeme povedať, že všetky naše komunikácie sú zjazdné. To si však vyžadovalo najmä počas hustého sneženia, nepretržite cez deň aj v nočných hodinách odhŕňať sneh nielen z hlavnej cesty, ale aj všetkých uličiek v obci. Tých je až 21. Za volantom traktora denne presedel 16 a viac hodín. Veľkú pozornosť totiž musel venovať aj parkoviskám predovšetkým na zástavke autobusu.                                                                                                                                             text+foto: P. Remiaš

odhŕňanie snehu 1.JPG sneh 2.JPG


 

Zverejnené 15.1.2019
Aktualizované: 20.2.2019


 

                                                                                                                               

* * * SMS hlásnik - nová služba pre obyvateľov Malinovej, ktorí majú záujem o zasielanie informácií o konaní podujatí a úradných oznamov  formou sms správy na mobilný telefón. Budeme vám posielať dôležité správy (napr. termín zberu odpadu, papiera, odstávka el. energie, informácia o konaní podujatía iné). Poplatok za sms správu hradí  obec.         

      cirkevne-stolicky-referencie-250.jpg  KOVOVÁ  MAGNETKA  MALINOVEJ

Na Obecnom úrade v Malinovej  si môžete zakúpiť  propagačnú kovovú magnetku z našej obce. Je v medenom, striebornom  a zlatom prevedení. Jeden kus v cene 3,-€, Veľkosť 3D magnetky je 6,5cm x 5,5cm. Na magnetke je zobrazený miestny kostol, kaplnka, obnovený trojičný stĺp, hromady kameňov - pozostatky z ťažby zlata, lipy, ktorých je v obci takmer 80, mlynské kolesá sú symbolom dvoch  mali- novských mlynov. Na magnetke je banícky znak, pretože  obec vznikla na základe  osídlenia nemeckými baníkmi. Erb obce je doplnený názvom obce a rokom 1339 - prvá písomná zmienka o  obci.                                      

* * *     

reklama-web-kniha.jpgMonografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

- kontakt  046/5443000. V prípade záujmu pošleme monografiu aj na dobierku.                      Cena knihy 10€ + poštovné.

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   obec@malinova.sk

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2019

turisti-bežkovanie

turisti-bežkovanie

maškarný deti 2

maškarný deti 2

maškarný dospelí

maškarný dospelí

maškarný deti

maškarný deti


 
 
stavanie snehuliakov

stavanie snehuliakov

Výdatné sneženie

Výdatné sneženie


 

dnes je: 19.4.2019

meniny má: Jela

webygroup
ÚvodÚvodná stránka