Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Stavanie májového stromu

Stavanie májového stromuVytlačiť
 

Ako už býva zvykom, aj tento rok sme v našej obci oslávili sviatok práce stavaním tradičného májového stromu, ktorý zabezpečili členovia DHZ Malinová a SZPB v Malinovej za pomoci starostu obce. Obec Malinová je jednou z mála obcí, kde Máj stavajú chlapi s rebríkmi a drevenými špicmi bez pomoci akejkoľvek techniky. Aj napriek tomu, že celý deň bol zamračený a daždivý, v podvečerných hodinách dážď našťastie ustal a tak nič nebránilo tomu, aby sa občania zišli pri Partizánskom dome. Tohtoročný strom meral rovných 20 metrov a naši chlapi s ním nemali žiadny problém. Za bohatej podpory občanov a veselých piesní v podaní hudobnej skupiny RETRO z Tužiny, Máj postavili veľmi rýchlo. Sprievodným podujatím bola aj tentokrát výstavka ručných prác v sále Partizánskeho domu, ktorú každoročne organizuje Únia žien Slovenska v Malinovej. V obci máme veľa šikovných obyvateľov, ktorí do výstavky prispievajú svojimi výrobkami. Či už sú to ručne vyšívané obrazy, rôzne čipky, krajčírske výrobky, či látkové kytice a vajíčka, ale aj včelárske produkty. Výstavka ručných prác však bola doplnená aj matrioškami a artefaktami z druhej svetovej vojny. Rôzne vyznamenania, mince a bankovky, fotografie, či dokonca vojenské prilby zo súkromnej zbierky Jozefa a Andreja Špilajovcov pútali pozornosť mnohých návštevníkov. Celkovo si výstavku pozrelo takmer 200 ľudí.

máj.jpg  máj príprava.JPG

stavanie mája.JPG  máj postavený.JPG

výstava.JPG  výstava 2.JPG


 

Zverejnené 7.5.2019
Aktualizované: 10.6.2019


 

                                                                                                                               

* * * SMS hlásnik - nová služba pre obyvateľov Malinovej, ktorí majú záujem o zasielanie informácií o konaní podujatí a úradných oznamov  formou sms správy na mobilný telefón. Budeme vám posielať dôležité správy (napr. termín zberu odpadu, papiera, odstávka el. energie, informácia o konaní podujatía iné). Poplatok za sms správu hradí  obec.         

      cirkevne-stolicky-referencie-250.jpg  KOVOVÁ  MAGNETKA  MALINOVEJ

Na Obecnom úrade v Malinovej  si môžete zakúpiť  propagačnú kovovú magnetku z našej obce. Je v medenom, striebornom  a zlatom prevedení. Jeden kus v cene 3,-€, Veľkosť 3D magnetky je 6,5cm x 5,5cm. Na magnetke je zobrazený miestny kostol, kaplnka, obnovený trojičný stĺp, hromady kameňov - pozostatky z ťažby zlata, lipy, ktorých je v obci takmer 80, mlynské kolesá sú symbolom dvoch  mali- novských mlynov. Na magnetke je banícky znak, pretože  obec vznikla na základe  osídlenia nemeckými baníkmi. Erb obce je doplnený názvom obce a rokom 1339 - prvá písomná zmienka o  obci.                                      

* * *     

reklama-web-kniha.jpgMonografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

- kontakt  046/5443000. V prípade záujmu pošleme monografiu aj na dobierku.                      Cena knihy 10€ + poštovné.

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   obec@malinova.sk

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2019

magura 4.5.2019

magura 4.5.2019

výstup na maguru

výstup na maguru

máj

máj

máj 2

máj 2


 
 
stavanie mája

stavanie mája

výstava 2

výstava 2

výstava

výstava

kladenie 2

kladenie 2


 
 

 
Položky 1-8 z 21

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka