Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Stavanie snehuliakov

Stavanie snehuliakovVytlačiť
 

V sobotu popoludní Skalné zeme pred dedinou ožili nefalšovanou detskou radosťou. Členky Únie žien Slovenska totiž aj tento rok po bohatej snehovej nádielke zorganizovali obľúbené stavanie snehuliakov. Na stavbe snehuliakov ale aj iných objektov sa zúčastnili celé rodiny. Fantázie sa nikomu medze nekládli. Príkladom opäť išli organizátorky na čele s predsedníčkou Evou Benkovou. Po vlaňajšej postave sediacej snežnej ženy a predvlaňajšej egyptskej pyramíde, sa tentoraz inšpirovali parížskou Eiffelovou vežou. Kúsok od nej vyrástol veľký kráľovský trón, nechýbal ani  hrad, korytnačka, slimák a hrôzostrašný obor. Medzi najpozoruhodnejšie objekty patril obrovský pivový pohár s bohatou penou, dotvorený farebnými sprejmi. Samozrejme nechýbali ani tradičné, či netradičné snehuliaky. Jeden sa z roztopaše dokonca postavil na hlavu. Bolo veselo, z času na čas sa medzi deťmi ale aj staršími strhli guľovačky. Pre všetkých bol pripravený horúci čaj a pre deti sladká odmena.                                                                       text+foto: P. Remiaš

hrad.JPG pivo snehuliarci.JPG

únia veža.JPG uzs snehuliaci.jpg


 

Zverejnené 15.1.2019
Aktualizované: 20.2.2019


 

                                                                                                                               

* * * SMS hlásnik - nová služba pre obyvateľov Malinovej, ktorí majú záujem o zasielanie informácií o konaní podujatí a úradných oznamov  formou sms správy na mobilný telefón. Budeme vám posielať dôležité správy (napr. termín zberu odpadu, papiera, odstávka el. energie, informácia o konaní podujatía iné). Poplatok za sms správu hradí  obec.         

      cirkevne-stolicky-referencie-250.jpg  KOVOVÁ  MAGNETKA  MALINOVEJ

Na Obecnom úrade v Malinovej  si môžete zakúpiť  propagačnú kovovú magnetku z našej obce. Je v medenom, striebornom  a zlatom prevedení. Jeden kus v cene 3,-€, Veľkosť 3D magnetky je 6,5cm x 5,5cm. Na magnetke je zobrazený miestny kostol, kaplnka, obnovený trojičný stĺp, hromady kameňov - pozostatky z ťažby zlata, lipy, ktorých je v obci takmer 80, mlynské kolesá sú symbolom dvoch  mali- novských mlynov. Na magnetke je banícky znak, pretože  obec vznikla na základe  osídlenia nemeckými baníkmi. Erb obce je doplnený názvom obce a rokom 1339 - prvá písomná zmienka o  obci.                                      

* * *     

reklama-web-kniha.jpgMonografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

- kontakt  046/5443000. V prípade záujmu pošleme monografiu aj na dobierku.                      Cena knihy 10€ + poštovné.

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   obec@malinova.sk

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2019

magura 4.5.2019

magura 4.5.2019

výstup na maguru

výstup na maguru

máj

máj

máj 2

máj 2


 
 
stavanie mája

stavanie mája

výstava 2

výstava 2

výstava

výstava

kladenie 2

kladenie 2


 
 

 
Položky 1-8 z 21

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka