Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Stolný tenis

Stolnotenisový turnaj o Putovný pohár TJ Partizán Malinová 2011

Druhým ročníkom turnaja v stolnom tenise sa začala etapa putovného pohára TJ Partizán Malinová. Turnaj sa konal 20. 2. 2011 v nedeľu v sále Partizánskeho domu. Zaregistrovalo sa celkom 14 hráčov, z toho najstarší 49 ročný (V.Dudáš)  a najmladší 12 ročný (Dávid Perička).

V prvom kole sa stretlo sedem dvojíc, hralo sa vylučovacím spôsobom. V rozhodujúcom derby boj o prvenstvo zohrala dvojica  E.Stiffel a M. Filkorn, o tretie miesto bojoval  T. Bobok a M. Stiffel.

Podľa hodnotenia rozhodcov, hráčov i fanúšikov, víťaz turnaja E. Stiffel podal pozoruhodné výkony a prvé miesto ako aj putovný pohár si naozaj zaslúžil.

Druhé miesto obsadila mladšia generácia M. Filkorn a tretie miesto T. Bobok.

Organizátori s potešením konštatovali, že počet záujemcov z roka na rok stúpa, zazneli pozitívne reakcie a tiež návrhy zorganizovať turnaj aj v letnom období.

 -ib-


 Stolnotenisový turnaj 2010

sa konal v nedeľu 21. marca v sále Partizánskeho domu. Organizátor TJ Partizán Malinová zabezpečil všetko potrebné pre turnaj, ktorého sa zúčastnilo 10 hráčov.

Turnaj otvoril predseda pretekov p. Ján Bolfík st., uskutočnilo sa losovanie a derby začalo medzi piatimi dvojicami. K dispozícii boli tri stoly, na dvoch sa hralo a jeden stôl slúžil na rozcvičenie. Hralo sa vyraďovacím systémom, z prvého kola postúpil do ďalšieho kola vždy víťazný hráč.

Posledné finálové kolo zohrali dvaja najúspešnejší hráči a to Tomáš Bobok a .. Výsledok turnaja: I. miesto Tomáš Bobok, II. miesto Michal Filkorn, III. miesto Milan Dudáš. Prvenstvo v tomto 1. ročníku získala staršia generácia.

Organizátorov teší, že sa turnaja zúčastnilo 10 hráčov, i keď na záver prišli i starší vyznávači tohto športu si "za ping-pongovať". Veríme, že budúci rok sa počet hráčov znásobí, preto využite šancu sa pripraviť - nezabudnite, každú stredu sa trénuje!

 -ib-


VIETE, ŽE ...

 Stolný tenis alebo ping pong je druh športu, pri ktorom je snahou hráča zahrať loptičku ponad sieťku na špeciálnom stole tak, aby jej vrátenie spôsobovalo ťažkosti súperovi, prípadne ju nemohol vrátiť.

Stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, učí mať rýchly odhad hernej situácie a jej okamžité riešenie najvhodnejším herným spôsobom. Stolný tenis je individuálny šport hraný v halách špeciálne na to určených, ale aj v klasických krytých halách, kde sa dajú rozmiestniť stoly na hru.

Vznik stolného tenisu siaha až do obdobia pred dvoma tisícročiami. Hra sa nazývala gossima a do Európy, z Japonska, ju priniesli Angličania v 80tych rokoch 19. storočia. Skutočným začiatkom stolného tenisu bol však tenis, ktorý sa jeho nadšenci snažili počas zimných mesiacov preniesť do sálového prostredia - na stôl. Stolný tenis sa sprvu hral na rôznych rozmeroch stolov, s gumovými poprípade korkovými loptičkami a drevenými raketami. Stolný tenis ako oficiálna športová hra sa začala zavedením celuloidovej loptičky do hry, a to Angličanom J. Gibbom v roku 1899. V roku 1909 sa stolný tenis začal šíriť z Anglicka do Európy ( Nemecka, Rakúska, Maďarska, Česko-Slovenska ). Ako pretekárska hra sa však dlho neudržal a pestoval sa viac ako spoločenská zábava. Až v roku 1920 sa u nás stolný tenis ako šport znova oživil a ako aj v ostatných európskych krajinách sa rýchlo rozvíjal. Z hľadiska vývoja techniky, taktiky a použitia náčinia rozdeľujeme stolný tenis na:

obdobie drevenej rakety 1884 – 1926
obdobie gumenej rakety 1927 – 1951
obdobie špongiovej rakety 1952 – 1959
obdobie sendvičovej rakety 1960 – 1969
obdobie účinných druhov rakiet ( od roku 1970 až podnes ) 

-ib-


Nultý ročník „stolnotenisového turnaja“
 

o pohár TJ Partizán Malinová sa konal 22. marca 2009 v sále Partizánskeho domu.Zúčastnilo sa ho 15 hráčov vo veku od 13 rokov (Miško Bolfík) do 63 rokov (Anton Krebes) a jedna žena Erika Bolfíková.
Týmto nultým ročníkom sa nadviazalo na tradíciu stolného tenisu, ktorý sa v Malinovej hrával „odjakživa“, dokonca sa niektorí hráči zúčastňovali aj okresnej ligy. Veľká prestávka (niekoľko desiatok rokov) však neutlmila záujem o tento šport a v rodinách sa tradovala ďalej.
Sily si medzi sebou zmerali po losovaní dvojice hráčov, kde vyraďovacím spôsobom sa dostali do finále tí najlepší. O tretie miesto zohrali súboj súperi iroslav Mendel a Michal Filkorn a o prvé miesto Eduard Stiffel a Milan Dudáš ml.
Víťazný pohár si vybojoval Milan Dudáš ml., druhé miesto obsadil Eduard Stiffel a tretie Michal Filkorn. Organizátori ichodmenili vecnými  cenami a diplomami.
Všetci – organizátori i hráči odchádzali s dobrým pocitom a predsavzatím,  že  v tomto športe sa bude pokračovať a o rok začne tradícia putovného pohára.

 -ib-


 


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka