Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Sviatok kultúry a vzájomnosti v Kežmarku

Sviatok kultúry a vzájomnosti v KežmarkuVytlačiť
 

Dňa 21. a 22. júna 2019 sa konal 24. ročník Sviatku kultúry a vzájomnosti v Kežmarku. Na tomto podujatí prezentujú svoju kultúru, zvyky a obyčaje obyvatelia nemeckej národnostnej menšiny žijúcej na Slovensku a v Európe. Cieľom sviatku je uchovanie a rozvoj tradícií, výmena skúseností, vzájomné porozumenie a poznanie, vyjadrenie tolerancie a úcty k odlišnej kultúre a zvyklostiam ako aj odstraňovanie predsudkov v myslení a chápaní kultúry menšín.

Členky speváckej skupiny Zlatava v Malinovej prijali pozvanie na druhý deň tohto festivalu a to v sobotu 22. júna. Po odhalení pamätnej tabule kežmarským karpatským Nemcom zavraždeným pri Přerove v roku 1945 nasledovala bohoslužba, sprievod mestom  a po úvodných a pozdravných príhovoroch organizátorov podujatia nasledovali spevácke vystúpenia.

Naša spevácka skupina Zlatava na pódiu zaspievala nemecké i cachovské pesničky a celé pásmo piesní obohatili vystúpením aj najmenšie členky. Po vystúpení sme sa potešili malému milému darčeku.                                                 text: E. Grossová, foto: M. Luprichová

Kežmarok Zlatava 2019 3.JPG

Kežmarok Zlatava 2019 4.JPG

Kežmarok Zlatava 2019 1.JPG

Kežmarok Zlatava 2019 2.JPG


 

Zverejnené 28.6.2019


 

                                                                                                                               

* * * SMS hlásnik - nová služba pre obyvateľov Malinovej, ktorí majú záujem o zasielanie informácií o konaní podujatí a úradných oznamov  formou sms správy na mobilný telefón. Budeme vám posielať dôležité správy (napr. termín zberu odpadu, papiera, odstávka el. energie, informácia o konaní podujatía iné). Poplatok za sms správu hradí  obec.         

      cirkevne-stolicky-referencie-250.jpg  KOVOVÁ  MAGNETKA  MALINOVEJ

Na Obecnom úrade v Malinovej  si môžete zakúpiť  propagačnú kovovú magnetku z našej obce. Je v medenom, striebornom  a zlatom prevedení. Jeden kus v cene 3,-€, Veľkosť 3D magnetky je 6,5cm x 5,5cm. Na magnetke je zobrazený miestny kostol, kaplnka, obnovený trojičný stĺp, hromady kameňov - pozostatky z ťažby zlata, lipy, ktorých je v obci takmer 80, mlynské kolesá sú symbolom dvoch  mali- novských mlynov. Na magnetke je banícky znak, pretože  obec vznikla na základe  osídlenia nemeckými baníkmi. Erb obce je doplnený názvom obce a rokom 1339 - prvá písomná zmienka o  obci.                                      

* * *     

reklama-web-kniha.jpgMonografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

- kontakt  046/5443000. V prípade záujmu pošleme monografiu aj na dobierku.                      Cena knihy 10€ + poštovné.

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   obec@malinova.sk

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2019

magura 4.5.2019

magura 4.5.2019

výstup na maguru

výstup na maguru

máj

máj

máj 2

máj 2


 
 
stavanie mája

stavanie mája

výstava 2

výstava 2

výstava

výstava

kladenie 2

kladenie 2


 
 

 
Položky 1-8 z 21

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka