Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Malinová, okres PrievidzaHľadať
 
 

Výstup obcí na Maguru

Výstup obcí na MaguruVytlačiť
 

Dňa 4. mája 2019 sa konal XIII. ročník spoločného výstupu obcí na vrch Magura, do ktorého sa tento krát zapojilo až 16 obcí. Z Malinovej sa výstupu zúčastnilo 25 občanov, avšak celkovo bolo nahlásených až 850 účastníkov. Aj napriek tomu, že vyhliadky na počasie neboli priaznivé, predpovede našťastie nevyšli a počasie bolo obstojné. Magura tak praskala opäť vo švíkoch. Na chate Roveň čakalo na účastníkov výletu občerstvenie v podobe studeného piva a dobrého gulášu, o ktoré sa už tradične postarala obec Poruba.

výstup na maguru 2019.JPG

výstup na Maguru 2019 2.JPG 


 

Zverejnené 7.5.2019
Aktualizované: 10.6.2019


 

                                                                                                                               

* * * SMS hlásnik - nová služba pre obyvateľov Malinovej, ktorí majú záujem o zasielanie informácií o konaní podujatí a úradných oznamov  formou sms správy na mobilný telefón. Budeme vám posielať dôležité správy (napr. termín zberu odpadu, papiera, odstávka el. energie, informácia o konaní podujatía iné). Poplatok za sms správu hradí  obec.         

      cirkevne-stolicky-referencie-250.jpg  KOVOVÁ  MAGNETKA  MALINOVEJ

Na Obecnom úrade v Malinovej  si môžete zakúpiť  propagačnú kovovú magnetku z našej obce. Je v medenom, striebornom  a zlatom prevedení. Jeden kus v cene 3,-€, Veľkosť 3D magnetky je 6,5cm x 5,5cm. Na magnetke je zobrazený miestny kostol, kaplnka, obnovený trojičný stĺp, hromady kameňov - pozostatky z ťažby zlata, lipy, ktorých je v obci takmer 80, mlynské kolesá sú symbolom dvoch  mali- novských mlynov. Na magnetke je banícky znak, pretože  obec vznikla na základe  osídlenia nemeckými baníkmi. Erb obce je doplnený názvom obce a rokom 1339 - prvá písomná zmienka o  obci.                                      

* * *     

reklama-web-kniha.jpgMonografiu o obci Malinová si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Malinovej

- kontakt  046/5443000. V prípade záujmu pošleme monografiu aj na dobierku.                      Cena knihy 10€ + poštovné.

 

           Objednávku môžete zaslať aj mailom na adresu:   obec@malinova.sk

 


 

Fotografie z aktualít

Fotoalbum obce z roku 2019

Kladenie vencov

Kladenie vencov

mdž obec- deti mš

mdž obec- deti mš

mdž únia žien

mdž únia žien

mdž obec

mdž obec


 
 
brigáda KNS Malinová

brigáda KNS Malinová

brigáda- Klub dôchodcov

brigáda- Klub dôchodcov

fašiangy

fašiangy

turisti-bežkovanie

turisti-bežkovanie


 
 

 
Položky 9-16 z 21

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup
ÚvodÚvodná stránka