Máme nadané deti
Po prvý raz sa predstavili v apríli na uvítaní detí do života. Ale hlavný emotívny moment prišiel v predvečer prvého mája, keď otvárali tradičné stavanie mája pásmom „Poďme sa hrať“, s piesňami, zvykmi, povedačkami z kalendára jarných zvykov. Potom s láskou prispeli svojim programom a potešili seniorov na podujatí ku Dňu matiek. V súčasnosti tvorí skupinu len päť dievčat, Paulínka, Kvetka, Sarinka, Anetka a Loriana. Vraví sa, že jedna lastovička leto nerobí a preto veríme, že do skupiny nám prídu aj ďalšie deti, chlapci aj dievčatá. Rodičia, podporte deti v tejto činnosti, ktorá prináša nielen radosť všetkým nám, ale aj rozvíjanie ich schopností, spoznávanie zvykov a ľudovej slovesnosti. Svojimi vystúpeniami deti prinášajú radosť, úsmev a úprimnosť do sŕdc nás všetkých.
I. Balážová
Foto: P. Remiaš